app store kredit

Ako nakupovať v AppStore

Stáli, ale aj noví užívatelia zariadení s operačným systémom iOS, či OSX/macOS vedia, že aplikácií v AppStore je nespočetne mnoho. Primárne ich vieme rozdeliť na dve skupiny, platené a neplatené. Každý z nás, nech už využíva svoje Apple zariadenia na čokoľvek, vie AppStore využiť vo svoj prospech.

Veľkou výhodou AppStore sú kvalitne spracované aplikácie, ktoré sú zadarmo. Nájdete ich niekoľko miliónov. Ale čo ak nás zaujala aplikácia, ktorá je platená?
Veľa užívateľov, ak je to možné, hľadá alternatívu k tejto aplikácií, ktorá je zdarma. Ak alternatíva neexistuje, alebo nespĺňa dané parametre, od nákupu nás odrádzajú dva faktory. Môžeme považovať nákup zbytočný, alebo nechceme zadávať svoju bankomatovú kartu do svojho účtu.

S nákupom sa ale nestretneme iba priamo v AppStore. Je veľa hier a aplikácií, ktoré sú zadarmo, ale ponuku nákupu dostávame priamo v nej. Ak nás niečo z ponuky oslovilo, netreba zadávať svoju bankomatovú kartu k svojmu Apple ID. Môže byť komfortnejšie zakúpiť si kredit.
Jednoduchý spôsob ako svoje peniaze zameníte za kredit na nákup:

  1. Otvorte aplikáciu App Store,
  2. na úplnom spodku nájdete kolónku so svojim Apple ID,
  3. kliknite na ňu a zvoľte „Zobraziť Apple ID“,
  4. pred načítaním Vášho účtu bude treba zadať heslo ku svojmu Apple ID, poprípade priložiť prst cez funkciu Touch ID,
  5. ďalej zvoľte možnosť „Pridať iTunes Pass do Wallet“,
  6. tento proces potrvá pár sekúnd ale výsledkom bude Váš osobný QR code,
  7. pre dokončenie stačí v pravom hornom rohu stlačiť „Pridať“ a následne „Hotovo“.

Následne si stačí otvoriť aplikáciu Wallet (v starších iOS PassBook) a Vaša peňaženka na kredity je na svete.

Wallet

 

Pri prvom nastavení Vášho QR code do aplikácie Wallet bude Váš zostatok 0,00€. Preto treba navštíviť ľubovoľnú predajňu Apple Premium Reseller a požiadať o nákup kreditu.
Donedávna fungovali poukážky AppStore, či iTunes v hodnote 15€, 25€ a 50€. Tie už Apple zrušil a zaviedol elektronický postup.
Čiastku si pri nákupe viete zvoliť ľubovoľne od 0,01€. Výhodou je, že kvôli nákupu za 0,99€ nepotrebujete kupovať poukážku za 15€. Po zadaní hodnoty nákupu predajca oskenuje Váš QR code, následne túto sumu zaplatíte hotovosťou, alebo kartou a v rovnakej hodnote sa Vám onedlho zobrazí kredit vo Wallet-e.

Hurá na nákupy!!!

Je tiež dobré vedieť, že tento kredit viete využiť aj na nákup rozšírenia služby iCloud. Ak Vám iPhone vyhadzuje upozornenie, že Vaše uložisko iCloud je plné a Vy si chcete zálohovať svoje zariadenia, čí využívať funkciu Fotostream, poslúži Vám kredit aj na tento účel.

icloud ulozisko

Nevýhodou tohoto postupu na nákup kreditu je to, že je možné ho spraviť iba cez iPhone. iPad aplikáciu Wallet nepodporuje. Pokiaľ teda máte od firmy zakúpený iba iPad, táto cesta nie je pre Vás vhodná. Pokiaľ však nakúpite cez iPhone, svoj kredit viete využívať na každom Vašom zariadení s jednotným Apple ID.
S iPad-om viete nákúpiť stále prostredníctvom svojej karty, alebo si nechať kredit posielať od svojich známych.
Ale spôsob ako kredit posielať ako darček sa dočítate v neskoršom článku.