beats x recenzia

beast X! prídete si na svoje

Novinka od firmy beats, ktorá bola predstavená v septembri a do predaja sa dostala až koncom marca, získala veľkú dávku pozornosti z celého sveta. Samozrejme nová rada slúchadiel zaujala aj mňa. Neváhal som a na týždeň som si beats X požičal na testovanie.

Pred tým, ako som si nové X-ká prvý krát napároval a začal testovať, prešli „Unboxingom„. Ak ste sa ku Unboxing videu doteraz nedostali, nájdete ho TU.

Mojim typickým rozbaľovaním nových slúchadiel to len začalo. Rozhodol som sa, že recenziu na beats X rozdelím do dvoch kategórií. Z prvej kategórie sa dozviete, ako mi beats X sedeli pri bežnom používaní vo voľnom čase. Druhá kategória z recenzie bude zameraná na používanie slúchadiel v posilňovni.

Ako na mňa zapôsobil tento produkt a aké mám z neho pocity? Všetko nájdete nižšie v prvej časti recenzie.

Prvým krokom a základom toho aby ste sa pri používaní týchto slúchadiel cítili komfortne, je správny výber veľkosti silikónových štupľov. Priveľké štuple vás môžu tlačiť alebo môžu vypadávať z ucha. Prvý krát som vyskúšať nadstavec k lepšiemu držaniu slúchadla v uchu z dôvodu športovania ale to sa mi veľmi neosvedčilo. Aj napriek tomu, že som na slúchadlo nasadil menšiu veľkosť, plastové telo nadstavca ma tlačilo do takej miery, že mi v jednom uchu spôsobilo modrinu. Ak ste zvyknutí používať iný tvar slúchadiel, chvíľu vám môže trvať pokiaľ prídete na to, aká veľkosť vám sedí najlepšie. Ja som nakoniec skončil na najmenšej veľkosti štupľov a bez nadstavca.

IMG_3503

Ak ste typ človeka ako ja, ktorý v podstate každé ráno nestíha a každá voľná minúta je dobrá, aby stihol načas prísť do práce, jednoduchosť týchto slúchadiel si skrátka obľúbite. Jednoduché párovanie pomocou W1 čipu je nebíčko vo svete technológií. Už počas obliekania si slúchadlá prehodíte za krk, zapnete ich a máte vybavené. Povedzte Siri aby pustila hudbu a v konečnom dôsledku vám ostáva „najťažšia“ práca nakoniec, strčiť si slúchadlá do uší.

Osobne som bol veľmi prekvapený tým, ako tieto slúchadlá dokážu odhlučniť okolie. Silikónové štuple vedia do určitej miery nahradiť noise cancelling a zaručiť okolím nerušené počúvanie hudby. Keď sme pri hudbe, nech už ste o beats X čítali, alebo pozerali rôzne recenzie, mne ten zvuk jednoducho vyhovuje dokonalo. Doteraz som bol zvyknutý používať slúchadlá beats Solo 2 Wireless a Studio Wireless. Môj obľúbený žáner je RAP/ HIP HOP a klasická zahraničná hudba hrajúca v rádiu, ale pustil som si na nich aj METAL. Osobne som voči zvuku nemal absolútne žiadne výhrady a viem si predstaviť, že pri voľnočasovom používaní mi nahradia moje Solo 2. Sú praktickejšie, menšie, ľahšie a viem ich využiť aj do posilňovne. Slúchadlá mi v ušiach sedeli dobre, ako som na začiatku spomínal, stačí si len správne vybrať veľkosť silikónových štupľov do ucha. Veľkou výhodou pri ich nosení je ich ľahkosť. Slúchadlá sú tak ľahké, že ich pri používaní takmer necítite a neuvedomujete si, že niečo máte v ušiach a okolo krku. Napriek tejto ľahkosti a veľkosti slúchadiel, budete prekvapený aký zvuk z nich dokážete dostať.

Hudbu však nebudete počúvať donekonečna. Vypnite hudbu, vyberte si slúchadla z uší a nechajte nech sa vám špunty slúchadiel magneticky spoja. Tým pádom Vám slúchadlá nebehajú po hrudníku, nezavedzajú a vyzerajú esteticky pekne.

Čo sa ale mne veľmi esteticky nepáčilo bolo to, že kábel, na ktorom je mikrofón, nemal vždy rovnaký tvar a smer. Kábel slúchadiel beats X je navrhnutý tak, aby smeroval od tela a nezavadzal. Nie vždy sa to však káblu s mikrofónom darilo. Ak ste kábel nevyrovnali do správneho tvaru, môže sa vám stať, že zrazu neodstáva ale tlačí sa ku vám. Občas mi vadilo, že mi naráža do líca alebo je až príliš blízko brady.
FullSizeRender 6

To však nie je jediná nevýhoda mikrofónu. Ak sa stane, že počas hudby vám niekto zavolá, rozmyslite si, prostredníctvom čoho s ním chcete telefonovať. Pri väčšieho ruchu, ako je napríklad hustejšia premávka v meste, alebo ak fúka vietor, je mikrofón na slúchadlách prakticky nepoužiteľný. Pri takýchto podmienkach vás zlá zrozumiteľnosť prinúti volať priamo z iPhonu. Čo sa však bežných okolitých podmienok týka, volať cez X-ka nie je problém.

Po týždni denno-denného používania a niekoľko hodinového púšťania hudby, môžem za seba zhodnotiť, že novinka od beats nesklamala!

Jediné čo mi vadilo bol občasne neposlušný kábel s mikrofónom a nie vždy použiteľný samotný mikrofón na volanie. Vo výslednom hodnotení však maximálna spokojnosť v oblasti zvuku, výdrže batérie, odhlučnenia, ľahkosti a pohodlnosti nosenia na krku aj v ušiach. Nechcem nespomenúť dizajnovú stránku slúchadiel. Podľa môjho názoru beats X pôsobia vizuálne pekne v ušiach pri počúvaní hudby ale aj pri nosení na krku keď sú špunty magneticky pripnuté. Majú zaujímavý tvar, ergonomický dobre sadnú a lesklé logo značky na špuntoch, od ktorého sa odráža svetlo je čerešničkou na torte.

Z môjho pohľadu v prvej časti recenzie k tomuto pútaču pozornosti z dielne beats je všetko. Ak si plánujete kúpiť nové bezdrôtové slúchadlá na bežné počúvanie hudby počas cesty do práce, do školy alebo len cestujete v MHD cez mesto, môžem túto novinku iba odporučiť. Ak ste fanúšikom značky beats a ešte k tomu máte rovnaký vkus na hudbu ako ja, voľba je jasná.

Ak vás recenzia zaujala alebo pomohla pri rozhodovaní o kúpe tejto novinky, stačí navštíviť napríklad m:zone a priamo si ich zo stránky objednať.

Druhá kategória pri hodnotení beats X, je recenzia z posilňovne. Vzľadom k tomu, že je tento produkt určený aj ako doplnok k cvičeniu, nevyhol sa pri mne takmer desiatke hodín vo fitku. To ako obstáli v tomto prostredí sa dočítate už budúci týždeň.