beats X, do fitka NIE!

Po dňoch, ktoré nám priniesli slnečné počasie ale aj sneh, sa vám opäť pripomínam s recenziou slúchadiel beats X. Dnes pokračujeme článkom z minulého týždňa. Ako som spomínal, recenziu som sa rozhodol rozdeliť do dvoch častí. Prvú časť si viete prečítať v článku s názvom beats X! Prídete si na svoje. Článok je zameraný na používanie novinky od beats počas bežného dňa a pri cestovaní. Dnes sa však spolu pozrieme na dôležitú vec pred kúpou tohoto produktu.

IMG_3496

Tí, ktorí ste si prečítali prvú časť recenzie, pravdepodobne čakáte na jej pokračovanie z prostredia posilňovne. Opäť opakujem, že ide o môj názor a moje skúsenosti s daným produktom.
V prvom rade chcem spomenúť ich ľahkosť a príjemné nosenie v ušiach a na krku. Ak ste typ, čo doteraz cvičí s káblovými slúchadlami, je toto určite zmena k lepšiemu. Neobmedzujte sa nosením ďalšieho zariadenia na sebe alebo pri sebe. Dosah týchto bezdrôtových slúchadiel je bezkonkurenčný. Odložte si svoje veci na jedno stanovisko a začnite cvičiť v celom fitku. V prípade, ak máte Apple Watch, viete docieliť to, že si beats X spárujete s hodinkami a hudbu si budete púšťať priamo cez ne. Nie je treba nosiť so sebou iPhone aby ste si vedeli plnohodnotne zacvičiť pri počúvaní vami vybranej hudby.
Ak si robíte starosti s nabíjaním a nie ste zvyknutí používať bezdrôtové slúchadlá, netreba to brať negatívne. S nabíjaním nebudete mať žiaden problém. Vďaka nabíjaniu s Lightning portom, presne ako na iPhone. Perfektná funkcia pri takmer vybitých slúchadlách je Fast Fuel. Stačí dať slúchadlá na 5 minút nabíjať a počúvať hudbu viete 2 hodiny.

Čo sa týka výhod slúchadiel beats X pri danej činnosti platí, ako rýchlo sme začali, tak rýchlo sme aj skončili. Prvý cvik benchpress, prvá séria, prvé opakovanie. Ako náhle som sa išiel posadiť na lavičku po dokončení cviku, časť slúchadiel, ktorú máte za krkom mi spadla. Toto sa opakovalo pri drvivej väčšine opakovaní. Nie je to vec, ktorú chcete zakaždým riešiť a ktorá by vás nezačala otravovať. Čelenková časť slúchadiel nedrží natoľko silno, aby vám pri cvikoch nespadla dole a nemuseli ste si ju zakaždým naprávať. Cvik ako benchpress, alebo klasický sed-ľah sa vám môžu veľmi rýchlo znechutiť a budete si za tieto cviky hľadať náhradu kde netreba ležať.

Typ slúchadiel ako sú beats X majú výbornú vlastnosť, ktorá pomocou silikónových štupľov v značnej miere odhluční okolie. To sa môže hodiť ak nechcete počuť hudbu hrajúcu v posilňovni. Čo je na druhej strane nepríjemne je to, že pri cviku zvanom plank som sa stretol s tým, že sa mi jedno slúchadlo vytláčalo von z ucha. Môže to byť tlakom, ktorý pri tomto cviku vznikol vzhľadom k tomu, že som mal štuple slúchadiel poriadne zastrčené v uchu.

FullSizeRender 6

Ak sa presunieme zo silového športu k vytrvalostnému, bude nás čakať ďalšie nepekné prekvapenie. Okrem toho, že kábel na slúchadle nemá vždy smer taký, aký by mal mať a tlačí sa vám ku tvári, má mikrofón ešte jednu nevýhodu. Pri behaní skáče spolu svami. Mňa osobne toto neposedné a neskrotné slúchadlo pri behaní iritovalo a taktiež na pohľad to môže vyzerať celkom komicky. Je škoda, že obe strany slúchadiel nie sú rovnaké a na jednom z nich je mikrofón s ovládaním. Osobne by som mikrofón radšej zabudoval do ťažítok v čelenkovej časti. Konkrétne myslím v časti kde ich zapínate a kde ich nabíjate. Mohlo by to byť lepšie aj keď na úkor veľkosti týchto častí.

Toto sú podľa môjho názoru najväčšie a zároveň aj jediné nedostatky, ktoré som pri týchto slúchadlách vnímal. Tým ich nechcem znehodnotiť v očiach nikoho z vás. Opäť sa treba zamyslieť nad účelom, ktorý  nám tieto slúchadlá majú splniť. Ak si idete do posilňovne zacvičiť príležitostne, menšie nevýhody môžu byť irelevantné. Taktiež viete cviky, pri ktorých treba ležať nahradiť iným cvikom rovnakej partie. Čo sa behania týka, bežiaci pás v posilňovni viete nahradiť stacionárnym bicyklom. Ak by ste sa stretli s rovnakými nevýhodami týchto slúchadiel ako ja, môže byt toto alternatíva ako sa týmto nevýhodám vyhnúť.

IMG_3613

V konečnom verdikte považujem beats X za veľmi dobré a príjemné slúchadlá na používanie hlavne vo voľnom čase ale tiež sú vhodné aj do fitka. Ak ste ale typ človeka, ktorý do posilňovne chodí častejšie a cvičí na vyššej úrovni, pouvažoval by som nad vyššou radou power beats 3. Sú trochu mohutnejšie ale na druhej strane držanie na ušiach je na vyššej úrovni a dokážete sa tak vyhnúť negatívnym vlastnostiam beats X, plus vás potešia väčšou výdržou batérie.