Dajte si pozor pri prechode na iOS 11

Nového iOS sa dočkáme už za pár týždňov. Od septembra nás veľa času nedelí a po odprezentovaní nového iPhone nás popri ďalších novinkách bude čakať veľká aktualizácia na iOS 11. Vývojári a užívatielia môžu iOS vo verzii beta testovať počas celého leta. Vývojári však musia myslieť ešte na jednu zásadnú podmienku! Do vydania aktualizácie musia svoje 32-bitové aplikácie previesť na 64-bitovú podporu.

Firma SensorTower pozoruje koľko aplikácií bolo prenesených z 32-bitovej podpory na 64-bitovú. Na grafe nižšie môžete vidieť, že väčšina vývojarov nemá naponáhľo s touto úlohou. Väčšiu aktivitu zaznamenali počas tohtoročných mesiacov Jún a Júl. Otázkou je koľko z týchto aplikácií sa už nepoužíva a koľko aplikácií ešte stále potrebuje túto aktualizáciu. Odhadovaný celkový počet aplikácií je 187000.
V prípade ak už budete mať aktualizáciu na iOS 11 a nebude sa vám dariť otvoriť aplikáciu, bude to z dôvodu, že vývojár danej appky neprešiel na 64-bitovú podporu. Môže to tiež znamenať, že staré aplikácie vývojar prestane podporovať a zaniknú.

graf

Zdroj: Sensor Tower

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *