macios.eu

Ikonická kocka sa ruší

Pár mesiacov dozadu sa ku vám mohla dostať informácia, v ktorej sa písalo o zrušení Apple Store na Fifth Avenue. Všeobecne bol tento Apple Store známy ako ikonická presklenná kocka. Tieto informácie sa potvrdili a Apple naozaj ruší túto predajňu.

Na stránke apple.com môžete vidieť zmenené informácie o spomínanom Apple Store. Miesto fotografie presklennej kocky s veľkým logom nakusnutého jablka nás Apple informuje o dočasnom premiestnení.

fifth avenue

V ľavo sú uvedené informácieotváracích hodinách (24/7) a aktuálna adresa. Tá sa výrazne nezmenila z toho dôvodu, že Apple Store sa presunul za pôvodne sídlo. Aktuálne ikonická kocka vyzerá náslende.

5thAveAppleStore

Apple Store na 5th Avenue bol jeden z prvých Apple Store v Amerike a Steve Jobs pre tento obchod vyžadoval 4 veľké pláty skla, ktoré sa mali spojiť do celku. Dodávacia firma mu tento nápad nechcela schváliť, z dôvodu nereálnych konštrukčných možností. Jobs sa však dožadoval svojho, až nakoniec svojou neoblomnosťou vyhral a projekt sa zrealizoval. Celý Apple Store je situovaný v podzemí a skrz veľkú presklennú kocku viedli schody priamo sem:

apple store inside

Zdroj: Apple a MacRumors

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *