iPhone 8 iOS 11

iOS 11 až teraz odhaľuje tajomstvá nového iPhonu

V sobotu ráno unikla finálna verzia iOS 11 Golden Master. Vývojári rozlúštili informácie o ďalšej generácií Apple Watch, novom iPhone a mnoho ďalšieho. Golden Master verzia, ktorá je vo väčšine prípadoch identická s verziou pre verejnosť. V článku nižšie si môžete prečítať najzávažnejšie novinky, ktoré nám beta iOS 11 doteraz neodhalila.

Apple Watch s podporou siete LTE

Golden Master ukazuje, že nasledujúce Apple Watch budú využívať na volania sieť LTE. Apple Watch by sa tým pádom mohli stať nezávyslé od iPhonu. S iPhonom budú pravdepodobne zdielať telefónné číslo (ako u eSIM). Tento únik z oficiálnej verzie iOS 11 potvrdzuje ikonka pre zapnutie LTE a ukazovateľa signálu.

Apple Watch S3

Zabezpečenie Face ID

Drvivú väčšinu, až dá sa povedať každého zaujíma nový iPhone. Tento iPhone by mal na hornej časti obsahovať senzory pre novú funkciu Face ID. Pravdepodobne Apple opäť vsadil na jednu kartu a toto zabezpečenie by mohlo plnohodnotne nahradiť rokmi overené odomykanie odtlačkom prsta.

Nie vždy je Apple firmou, ktorá prináša na trh novú technológiu či službu. Ale ak ju zakomponuje do svojich zariadení, postará sa o to, aby táto technológia fungovala nadštandardne. Face ID, skenovanie tváre by mala mať rukopis Apple a jej fungovanie zájde do detajlov. Kamera by mala identifikovať pohyby obočia, očí, pier, čeluste a ďalších čŕt. Z nich by následne mala vyvodiť konkrétnu emóciu.

iOS 11 face id

Nové gestá

Ďalšie náhľady znázorňujú spodnú lištu nahradzujúcu Home Button. Keď poťiahnete prstom nahor dostanete sa na domovskú stránku, ak poťiahnete ešte vyššie spustíte Multitasking ako tomu je pri iOS 11 na iPad-och.

iPhone multitask

Nevylučuje sa ani fakt, že by uzamykacie tlačidlo na boku iPhonu malo slúžiť na vyvolanie Siri. Vzľadom k tomu, že by sa odstránil Home Button, Apple musel vymyslieť náhradnú variantu podobne ako tomu je u najsilnejšieho konkurenta.

Siri button

Fotoaparát a Kamera

Duálny fotoaparát prinesie nové funkcie v podobe simulovaného osvetlenia, kotré bude využívať vstavaný blesk zariadenia. Vo funkcii Portrait Lightning nájdeme 5 nových režimov osvetlenia:

  1. kontúrované,
  2. prirodzené,
  3. štúdiové,
  4. dva typy pódiového svetla.

Taktiež by mali pribudnú nové formáty natáčania videa v kvalite:

  • 1080p pri 240fps,
  • 4k pri 24 fps,
  • 4k pri 60 fps.

3D emoji

Unikátom pre iPhone 8 budú 3D emoji nazývané Animoji. Zaujímavou novinkou by mala byť aj možnosť Animoji spolupracovať s prednou kamerou. iPhone pred odoslaním správy nasníma reakciu spolu so zvukom a odošle ju ako animované emoji. Ako ukážka zatiaľ poslúži jednoduchý náhľad opice, robota, mačky a psa.

iOS 11 animoji

Pozadia

Tak ako tomu býva pri každom novom iOS, ani tu nie je výnimkou. Blížiaci sa nový iOS 11 prináša so sebou aj nové tapety. Sada nových pozadí obsahuje fotografie kvetov, zábery mesiaca, Zeme a taktiež retro dúhové tapety. Tie môžu byť motívom na počesť 10 výročia vzniku iPhonu pripomínajúce klasické logo spoločnosti.

ios 11 wallpapers

Dátum konferencie už klope na dvere a už zajtra vo večerných hodinách sa dozvieme čím Apple oživý trh technológií.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *