Kam sa podeli všetky Apple Watch??!


Apple v utorok predstavil skrz svoj online obchod nové produkty a príslušenstvo ku nim. Očakávaný keynote sa nekonal a veľkých zmien sme sa nedočkali. Utorok však nebol iba o predstavovaní ale tiež aj o stiahnutí produktov z trhu. iPhone 7/7Plus PRODUCT RED pribudol do portfólia, iPad Air2 vystriedal nový iPad a pribudlo nám aj veľa variantov nových obalov na iOS zariadenia a náramkov na Apple Watch.

Čo ale Apple vôbec neprezentoval a schoval medzi pozornosť nových vecí, je značné zredukovanie Apple Watch. Tak ako na začiatku boli Apple Watch dizajnový produkt a módny doplnok v jednom, dnes si za tento účel pekne priplatíme.
Apple kompletne pretriedil svoje základne varianty inteligentných hodiniek a ponechal iba malú škálu na výber. Vsádza na doplnkový tovar širokej palety náramkov.
Apple Watch Série 2 od vypredania zásob nekúpite s nylónovým náramkom ako jemnejšiu alternatívu základnej ceny a pri oceľovej variante si budete môcť vybrať len silikónový náramok alebo Milánsky ťah.
Zabudnite na kožené varianty rôznych farieb a typov.

Snímka obrazovky 2017-03-22 o 23.45.09

Taktiež sa zúžila aj edícia Apple Watch Nike+, ktorá sa stala obrovským pútačom pre športovcov. Momentálne máme k dispozícií z dvoch farebných variantov, no najobľúbenejšia farba „Volt“ sa stráca a zaraďuje sa medzi doplnkový predaj ako samotný náramok.

Snímka obrazovky 2017-03-22 o 23.46.23

Zdá sa, že Apple šetrí výrobné náklady a spôsob zužovania pôvodne dodávaných variantov Apple Watch zvolil za najsprávnejšiu. Pre skladové zásoby predajní to znamená viacej voľného miesta a väčšiu prehľadnosť širokej škály produktu Apple Watch. No pre zákazníkov táto zmena prináša pravdepodobnejšie investovanie do náramkov.