Koniec zaužívaným cenám v App Store! ZDRAŽUJEME

Informácie, ktoré sa dostali na verejnosť minulý mesiac, sa stali skutočnosťou. Začiatkom mája Apple zmenil zaužívané ceny aplikácií v App Store. Pri bežných aplikáciách sa bavíme o centoch. Čím je aplikácia drahšia, tým je aj väčší rozdiel medzi pôvodnou a novou cenou.

Začnime s touto témou od začiatku. App Store je preplnený aplikáciami všetkého druhu. V kategóriách nájdete aplikácie, ktoré si konkurujú a vždy máte možnosť výberu. Ak ste ale typ človeka, ktorý za kvalitnú aplikácia je ochotný platiť, vaša ochota vás bude stát o niečo viac. Doteraz boli nákupné ceny aplikácií jednoduché, zaužívané a prehľadné. Minimálna cena aplikácie, s ktorou ste sa stretli bolo 99 centov. Drahšie aplikácie začínali od 1,99 €, 2,99 €, 3,99 €, 4,99 € a tak ďalej.

Ak si otvoríte App Store väčšína aplikácií z bývalých 99 centov sa cenovo navýšila na 1,09 €. Jednak cena už opticky nevyzerá až tak lákavo, ale na druhej stane sa jedná o navýšenie 10 centov. Cena 1,99 € sa zmenila na 2,29 a pri sume 2,99 €, 3,99 € a 4,99 € už rátame s navýšením 50 centov. Čím je aplikácia drahšia, tým je aj cena rozdielnejšia. Napríklad profesionálna aplikácia pre iOS na nahrávania videa FiLMiC Pro, pôvodne stála 9,99 €. Pred zhruba dvoma mesiacmi ich update  navýšil cenu na 14,99 €. Po májovom zvyšovaní si túto aplikáciu zakúpite za 16,99 €, čo je rozdiel 2 €.

Na druhej strane, nie sú všetky cenové zmeny len v duchu zdražovania. Doteraz, najlacnejšou aplikáciou, ktorou ste sa mohli pochváliť bola za 99 centov. Popri navyšovaní sa minimálna cena aplikácie zmenila z 99 centov na 49 centov. Otázkou ostáva, koľko aplikácií pribudne za túto cenu a ktoré spoločnosti sa rozhodnú ísť lacnejšou cestou. Len mizivé percento nespravila krok smerom nahor a svoj produkt nezačala ponúkať od ceny 1,09 €.

FullSizeRender 6