macbook

Má zmysel si kupovať MAC?

Pracujem v nákupnom centre. Tak ako poväčšina obchodov, tak aj ten náš využíva systém krátky-dlhý týždeň. Nech už pracujete kde koľvek a vaša prácovná doba zahŕňa víkendy, viete, že často bývajú centrá do obeda vyľudnené. Po piatkovom sviatku tomu ale tak nebolo. Ľudia pravdepodobne chceli dobehnúť to čo počas sviatku zameškali a utrácali peniaze dvojnásobne. Celodenný nápor sa nám ale darilo zvládať a podvečer do obchodu závítala dvojica otec so synom. Došli sa pozrieť na Apple TV. Obsluhoval som ich ja, bavili sme sa čo Apple TV dokáže, na čo slúži, aj sme sa sňou trošku zabavili.

Zhruba 3-4 minútky pred ich odchodom my mladík položil otázku.

„Má zmysel si kupovať MAC?“

Počas rozhovoru o Apple TV som zistil, že obaja majú iPhone a otec mal na ruke Apple Watch. Samozrejme nebol už časový priestor na otvorenie obšírnejšej debaty, ale obaja boli nenároční užívatelia. Primárne by na novom počítači potrebovali surfovať po internete, riešiť maily a syn potreboval pracovať na úlohách do školy.
„Obaja máte iPhone a plánujete kúpiť Apple TV. Macbook je posledný kúsok skladačký k tomu aby ste pochopili ako majú spoločne fungovať zariadenia s logom Apple.
Ak by sme sa na to pozreli len z individuálneho hľadiska MAC vs PC, zmysel to určite má. Bavíme sa o prehľadnom plynulom systéme, ktorý už na veľké percento poznáte. Rovnaké ikony aplikácií, s ktorými už viete pracovať na základe skúsenosti z iPhonu. Krásne je aj to, že MAC robí to čo chcete. Nemôže sa vám stať to, že pri vypínaní vám nabehne inštalácia stoviek aktualizácií a nedovolia vám vypnúť počítač. A to sú bežné veci, ktoré zažil asi každý majiteľ počítača s Windows. Vy ste predsa majiteľom a vy by ste mali rozhodovať čo ten stroj bude robiť. Keď už som spomenul aktualizácie, na MAC-u sú zadarmo. Vždy ide o vylepšenie a nadobudnutí nových možností práce.
Mne osobne sa stalo ešte na strednej škole po aktualizácií Windows mi prestala fungovať horná časť klávesnice, ktorá slúžila na ovládanie hlasitosti, jasu a podobne.
To je niečo čo sa vám pri mac-u jednoducho nemá ako stať.

macbook

Už keď si zoberieme, že obaja používate iPhone, máte obrovskú výhodu. Synchronizujete si medzi svojimi zariadeniami nielen kontakty, poznámky, kalendáre či pripomienky.
Chcete mať fotky z iPhonu aj v MAC-u? Deje sa to automaticky cez iCloud a nemusíte použiť žiaden kábel.
Napríklad v škole pri prezentácií viete krásne využiť iPhone ako ovládač.
Počas práce na Macbooku viete jednoducho vybaviť hovor, ale tiež aj správy ako napríklad imessage, messenger čí SMS.

Aktuálne sa ale bavíme len o drobných detailoch, ktoré keď poskladáme do celku, dávajú pred rozhodnutím o kúpe MAC-u viac ako len zmysel.
Jednoducho až počas používania zistíte, aké to je pracovať pod značkou Apple.

Bohužial neostalo nám viacej priestoru z dôvodu, že zákazníkov tlačil čas. Podstatné je, že si presne vedeli predstaviť o čom sa bavíme a aký by pre nich malo mať význam a hlavne aké benefity im uprednostnenie MAC-u prinesie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *