skolenie apple

Naučte sa pracovať so službou iCloud

V nedeľu ráno som zverejnil článok na svojom blogu, skrz ktorý som vás pozval na workshop do nákupného centra Eurovea. Ako je u nás zvykom, workshop zastrešujú chalani z firmy iGenius. Ako firma s nimi spolupracujeme už dlhší čas a aktuálne aj vďaka modernejším priestorom v predajni Eurovea dokážeme naším zákazníkom ponúknuť väčší komfort. K dispozícií je po modernizácii predajne obrovský stôl, u ktorého sa zákazníci usadia, rozložia si svoje zariadenia a sledovať prácu školiteľa môžu na obrovskom 4K televízore.

…nech robím čo robím, jednoducho aj keď chcem, nedokážem doraziť na miesto predčasne. Hlavne som rád, že zvládam prísť aspoň na čas. Môj vstup do predajne ma delil zhruba 2 minúty od začiatku workshopu, čo je na jednej strane výhra a na druhej sklamanie.
Cítil som sa naozaj dobre, keď som videl všetky miesta na sedenie obsadené. Prekvapením pre mňa bolo, že polovičnú účasť predstavovali staršie panie. Každá z nich mala pred sebou položený svoj Apple produkt, na ktorom počas workshopu pracovali. Je super vidieť, že aj v tomto pokročilom veku sa chce človek vzdelávať aj v oblasti techniky.

apple workshop

Ja sám si myslím, že téma iCloud sa dá krásne rozvíjať a málo kto vie túto službu využívať vo svoj osobný alebo rodinný prospech. A presne tieto pocity a neznáme boli na učastníkoch poznať. Každý jeden zo zúčastnených sa počas workshopu pýtal a prispieval svojimi skúsenosťami do diskusie.

  • Horúcou témou bolo napríklad využívanie služby iCloud pre zdieľanie albumov. Plusom pre veľké množstvo ľudí, ktorým iCloud hlási nedostatočné úložisko je fakt, že zdieľané albumy sa nám do cloudového uložiska nepočítajú. Bez ohľadu na to či máte, alebo nemáte zaplnený iCloud, zdieľať spoločne albumy plné fotografií a videí vám bude dovolené vždy.
  • Správa vlastného iCloud účtu a vysvetlenie možností služby Find My iPhone pre bežného užívateľa nie je nikdy na škodu. Sám sa stretávam s ľudmi, ktorý nemajú poňatie čo robiť v prípade straty svojho zariadenia. Ak sa podelím so zákazníkom, že existuje stránka icloud.com, neviete si predstaviť tie vyvalené oči a prekvapenie, že takáto stránka vôbec existuje.
  • Čo vo mne najviac zarezonovalo bola možnosť Rodinné zdieľanie. Využívať iCloud ako zálohovacie médium, iCloud Drive ako úložný priestor či spoločné využívanie zakúpených aplikácií a služieb, je výborný spôsob ako využiť techniku pre spoločné účely. Množstvo možností ako prepojiť minimálne dve rozličné Apple ID pre zlepšenie komunikácie, organizovania a hlavne držania vašich spomienok v bezpečí je neuveriteľné.

Ukážte mi jednu firmu, ktorá má v dnešnej dobe obdobný systém natoľko zvládnutý ako to majú vymyslené v Cupertine.
Žiadna!
Ukážte mi jednu firmu, ktorá vám vie tieto informácie ľudsky vysvetliť a pomôcť nastaviť. iGenius!
Ak máte záujem zažiť workshop na vlastnej koži, zastavte sa u nás v m:zone EuroveaKaždý druhý víkend máte tú môžnosť zadarmo sa dozvedieť viac o práci s produktami Apple.

Stačí sledovať stránku iGenius.sk