Nezvládnutý dizajnérsky potenciál

V utorok 21.3. nám Apple predstavil červený iPhone 7 a iPhone 7Plus. Nová farba ihneď rozpútala vlnu debát, článkov či rozbaľovanie produktu a milióny záujemcov čo najskôr chceli vidieť čo je nový iPhone zač.

Červená farba stále naberá na svojej atraktívnosti a Apple ju medzi svojimi zariadeniami používadesaťročia. Taktiež aj príslušenstvo ku svojim produktom Apple ponúka v červenej farbe. Každé príslušenstvo z dielne Apple v červenej farbe na sebe mimo nahryznutého jablka nosí aj logom . Pri takto označených produktoch znamená, že časť peňazí putuje na boj proti AIDS a HIV. Červená farba je zo svetlých farieb jediná, ktorá sa rokmi nemení a stále zotrváva v ponuke. Je to hlavne z dôvodu prispievania na dobrú vec ale tiež aj z vizuálneho hľadiska. Červená farba ako doplnok je pre mnohých zákazníkov „must have“ a skvele sa hodí ku čiernej farbe. Hoc aj napriek tomu sme dostali nový iPhone v kombinácií bielo strieborno červená. PREČO??!

Nový iPhone RED má použitý displej zo strieborného iPhone a strieborné nakusnuté jablko na zadnej strane, ktoré pôsobí zrkadlovo. Osobne si myslím, že tento iPhone spôsobil skôr rozruch pri téme, prečo Apple nezvolil čierno červenú kombináciu ako to, že je nová farba.

Ak máte iný názor, vyjadrite ho do komentára na našej facebook stránke. Poprípade opíšte ako si vy predstavuje vizuál tohoto produktu.

Do utorka sme mali k dispozícií 3 iPhone s bielou prednou stranou a 2 farby s čiernou prednou stranou. Prečo Apple nedorovnal červeným iPhone tento rozdiel a zvolil opäť prevahu bieleho predku?

Na internete nájdete rôzne prototypy červeno čiernej kombinácie a toto sú niektoré z nich:

iPhone-7-Plus-product-red-3

2iphonered