Otvoriť kalendár! WWDC 2017

Apple pár hodín dozadu rozposlal pozvánky na konferenciu WWDC 2017. Prvej tohto ročnej prezentácie sa tým pádom dočkáme prvého júnového pondelka. Prezentácia sa bude konať v Kalifornii, San Jose o 19:00. Sála McEnery Convention Center sa 5.6.2017 naplní davom novinárov a naštartujú tak prvý deň svetovej vývojárskej konferencie, ktorá bude trvať do piatka 9.5.

Ako je zvykom, konferenciu bude možné sledovať online. Stránka www.apple.com ju ponúkne pre stream a taktiež si Keynote viete pozrieť aj cez aplikáciu WWDC. Rovnaké kanály Vám prvú konferenciu 2017 ponúknu aj v archíve pre opätovné prezretie.
V tento deň by sme sa mali dozvedieť čo Apple chystá do svojich zariadení z pohľadu software-u. Predstavené by mali byť nové verzie iOS pre iPhone a iPad, operačný systém pre Apple TV, Apple Watch a samozrejme aj nový macOS.

Snímka obrazovky 2017-05-10 o 0.54.17

Osobne si nemyslím, že by Apple do tejto konferencie tlačil aj predstavenie nového produktu. Veľký ruch novými produktami Apple spôsobí na jeseň a júnové WWDC sa bude niesť témou software. Myslím si, že nie len Apple ale aj užívatelia Apple produktov, si sú vedomí toho, že práve software robí Apple tak výnimočným a silným v konkurenčnom boji. Aj z tohoto statusu je dôležite venovať tejto téme podstatnú dávku času a pozornosti.
Samozrejme všetky novinky sa dozvieme najskôr až 5.6. kedy nám ich Apple sám predstaví.