Pokémon duel

Pokémon Duel Recenzia

Od vydania hry Pokémon Duel ubehol už nejaký čas. Hru máme už určite vyskúšanú dostatočne na to aby sme jej mohli vyjadriť svoj obdiv alebo kritiku. Téma Pokémon je od leta 2016 veľmi obľúbená a mobilná hra Pokémon GO priam oživila Pokémon. Rozprávka z nášho detstva nikdy nebola tak živá a tak ovplyvňujúca naše konanie.

Najväčší BOOM hry Pokémon GO je už za nami. Novú pozornosť si vývojári chceli získať skrz novú a diametrálne odlišnú hru Pokémon Deul.
Po otvorení hry Vašu pozornosť upúta pestré intro do hry. Prvé čo je nutné na začiatok hry urobiť je vytvoriť si vlastnú postavu.
Na začiatok a pochopenie hry začínate hrať proti trénerovi. Pred sebou máte stôl s políčkami, na ktorých sa pohybujú Pokémoni. Každý Pokémon má svoj vlastný počet krokov pri ťahu sním.

IMG_1964

Keď sa proti sebe stretnú Pokémoni je môžné súpera vyzvať na súboj. Súboj je veľmi jednoduchý. Každý Pokémon má svoje možnosti útoku. Súboj prebieha podľa obrázku priloženého nižšie. Náhodné točenie kolesa zvolí útok Pokémona. Vyhráva ten Pokémon, ktorý zaútoči so silnejším útokom. Ak ale koleso vyberie „Dodge“ alebo omračujúci útok označený fialovou farbou, silový útok súpera sa nuluje.

Collage_Fotor

V tomto súboji sa nehrá na životy Pokémonov. Jednoducho vyhráva silnejší útok vytočený kolesom. Súboj viete ovplyvňovať kartami ako napríklad znásobenenie útoku, druhá šanca, či ozdravenie Pokémona ak je paralizovaný, uspatý či otrávaný.
Ak Pokémona porazíte, figúrka sa presunie na políčko +. Ak porazíte ďalších dvoch Pokémonov, prvý porazený Pokémon sa vracia do hry. Takýmto spôsobom sa točia Pokémoni počas celej hry.

Hlavným cieľom hry je dostať sa na protihráčové územie označené vlajkou. Ak sa tak stane je koniec hry.

IMG_1989

Za výhru dostávate body, získavate bedničky, ktoré otvárate a dostávate nových Pokémonov či EXP na ich posilnenie. Pri častom respektíve každodennom hraní ste odmenený diamantami, ktoré sa inak kupujú. Diamanty je ideálne využiť na zakúpenie si balíčkov s najsilnejšími Pokémonmi. Hra Pokémon Duel v sebe nesie viac ako len prvú sériu Pokémonov, ktoré každý z nás dobre pozná.

Moje osobné zhodnotenie:

Hra ma na začiatku veľmi nadchla! Tešil som sa na novú hru a nové možnosti hrania Pokémonov. Priznám sa, že mimo prvej a trochu aj druhej série poznám len málo Pokémonov. Ale je to určite oživenie prostredia hry a prinesenie nového nádychu. Ak ste hrali hru na začiatku stretli ste sa s tým, že hra je nesmierne pomalá, nefungovala alebo sa dlho načítava. Na pomalé serveri sme na začiatku boli zvyknutý aj pri hre Pokémon GO. Naštastie vývojári túto chybu opravili po asi týždni a na súpera ste nemuseli už čakať 15 minút (osobný rekord).
Za vyskúšanie hra určite stojí. Ponúka veľa možností, kvantum Pokémonov (nových aj starých). Súboje sú pestré či už útokmi ale aj samotným prostredím hry. Možno je to aj tým, že nemám na hry veľa času ale po dvoch týždňoch hrania som sa k hre už nevrátil a radšej si zahrám inú (moju momentálne jedinú hru čo vôbec hrám).