touch bar hands on

Pozlátko, ktoré stojí za to?

Ako ste sa mohli z predchádzajúceho článkuRozbaľme to monštrum!“ dozvedieť, moju domácnosť podstil svojou návštevou 15 palcový MacBook Pro s Touch Bar-om. Určite sa nájde hneď niekoľko užívateľov pracujúcich na Touch bar-e už nejaký čas.
Ak ste ešte neprišli na chuť tomuto dotykovému panelu a radi by ste sa dozvedeli viac, stačí čítať tento blog aj naďalej.

Od tých skúsenejších čakám späťnú väzbu nižšie v komentároch spolu s prípadnými otázkami, ktoré by ste mali k dnešnej téme.

Touch bar by nás vedel svojími možnosťami a nedostatkami zabaviť na dlhší čas. Vzhľadom k tomu, že obšírne články sa v dnešnej dobe nechce čítať nikomu, bude zapotreby túto tému rozkúskovať. Aktuálne pre vás pripravujeme viacero článkov, kde sa dozviete čo pre vás Touch bar dokáže urobiť. Predsalen, bol prezentovaný ako nástroj na zvýšenie produktivity.

touch bar hands on

Každý z nás je odlišný svojou osobnosťou a taktiež aj spôsobom akým využíva svoje zariadenia. Tým chcem povedať, že aplikácií je veľké množstvo a nemôžeme všetci poznať každú z nich. Aplikácie, ktoré ale pozná každý z nás sú tie, ktoré sú predinštalované priamo v mac-u. Nazvyme ich základnými aplikáciami a presne o týchto aplikáciách bude v najbližších článkoch reč. Samozrejme v spojitosti so Septembrovou novinkou s názvom Touch bar.

basic apple aplicationAk ste sa zľakli slova „základnými„, podľa ktorého som pomenoval vstavané aplikácie systému macOS, neberte toto pomenovanie doslova. Vo väčšine sa jedná o profesionálne a prinajhoršom dostačujúce aplikácie pre prácu a komunikáciu.

Pred tým ako sa v nasledujúcich článkoch pustíme do odhaľovania možností tohoto dotykového panelu, mám za potrebu podotknúť, aby ste od tohoto prvku nečakali zázraky. Touch bar je pomocníkom a často slúži skôr ako vizualizácia klávesových skratiek. Upozorňujem však aj na to, aby ste ho nebrali len ako pomocníka. Jeho funkcie vám dokážu uľahčiť komunikáciu a tiež aj prácu. Rutina a monotónnosť práce na mac-u je niečo, čo Touch bar dokonale nabúral.

space gray

Nečakajte však články v superlatívoch! Prvý deň, kedy som na 15 palcovom MacBook-u Pro začal pracovať, mi viac vecí chýbalo v Touch bar-e v porovnaní s tým čo som tam našiel. Samozrejme poniektoré funkcie mi tam chýbajú aj dodnes, ale za dobu troch týždňov som sa naučil Touch bar ovládať a využívať vo svoj prospech.

Dotykový panel pre vizuálnejšie a poväčšine aj rýchlejšie ovládanie mac-u, vie byť dostatočne nápomocný. Ak zatiaľ nemáte predstavu o tom, čo pre vás Touch Bar dokáže spraviť, čítajte náš blog aj v nasledujúci týždeň. Stačí sa stať maším fanúšikom na facebook-u.
Pre dnešok sa lúčim a viac prezradím až v budúcom článku. Je sa na čo pozrieť, a budete mať čo čítať.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *