after focus

Profesionálna práca ZDARMA!

Včerajší článok nám ukázal ako si vieme softvérovo nahradiť absenciu duálneho fotoaparátu. Aplikácia Patch nám umožňuje pracovať s fotkou na iOS a rozostriť pozadie foteného objektu. Čo v praxi znamená aj to, že so staršími iPhone si viete spraviť krásne portrétové fotografie. Viac sa dočítate v „Nedokonalá dokonalosť za 7Plus„.

V tomto článku sa budeme venovať rovnakej činnosti, akurát na platforme OS X/mac OS. Populárna aplikácia After Focus je v týchto dňoch zadarmo. Stiahnuť si ju môžete kliknutím na logo aplikácie.

after focus

Pracujete v rozhraní dvoch fotografií. Fotka na ľavej strane je originálna, ktorú upravujete a zasahujete do nej nástrojmi a na pravej strane vidíte výsledný efekt.
Základné rozhranie aplikácie Vám ponúka orientáciu na objekt, manuálne zvýraznenie oblastí, ktoré chcete rozostriť, či naopak nástroj na opravu chybného rozostrenia. Vhodným nástrojom v aplikácií je napríklad aj väčšia ostrosť samotnej fotografie, či intenzitu rozostrenia pozadia.

Snímka obrazovky 2017-03-16 o 23.20.01

Práca, ktorú se na fotke urobili bude znázornená červenou a modrou líniou, ktorá značí zostrenia a rozostrenia. Veľmi pozitívne na práci s touto aplikáciou je to, že aj samotná aplikácia sa pri práci snaží rozmýšľať. Čo znamená, že nemusíte označovať celé miesto ale stačí Vám vyznačiť kúsok a aplikácia sa snaží urobiť časť hrubej práce za Vás.
Hodiť sa Vám môže aj tutorials (návody), ktoré Vám aplikácia ponúka.

Výsledný efekt mimo fotografie sochy Steve Jobs môže vyzerať následne.

steve

domek

Ak sa Vám dané možnosti aplikácie After Focus páčia, neváhajte si ju stiahnuť. Momentálne je zadarmo a dokážete sňou svoje fotky priviesť o level vyššie.