iPhone 7 Plus vs iPhone 8 Plus

Rovnaké parametre, no odlišná kvalita! Čo v skutočnosti dokáže nový iPhone 8 Plus?

iPhone 8 a 8 Plus sú už na trhu dva týždne. Pri predstavení všetci očakávali zlomový produkt s názvom iPhone X. iPhone 8 a 8 Plus tým pádom nezískali až takú pozornosť ako by si zaslúžili. Pri predstavovaní parametrov sa toho veľa nezmenilo v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Ale ako všetci vieme, hlavne v podaní produktov Apple, nie všetko čo je na papieri rovnaké, je rovnaké aj v praxi.

Hlavnou zmenou čo sa fotoaparátu týka, pri porovnaní minulého a tohto ročného modelu v pluskovej variante, je režim Potrait Lighting. Aktuálne je tento režim spustený vo verzii beta. Čím môžeme pochopiť, že na jeho dokonalosti sa stále pracuje. Každopádne teraz s ním dokážete spraviť krásne snímky bez znalosti profesionálnych programov na úpravu fotografie.
Portrait Lighting ale nie je zámerom článku a tak sa zamerajme na samotný fotoaparát. Funkcie nechajme bokom a porovnajme rozdiel v papierovo rovnakých parametroch medzi iPhone 7 Plus a iPhone 8 Plus. Na tento test sa podujal portál AppleInsider a výsledok si môžete pozrieť v priloženom videu.

Po zhliadnutí tohoto videa asi každý z vás pochopil, že papierové parametre je v dnešnej dobe ťažké porovnávať. Výsledky sa totiž dokážu od seba diametrálne odlišovať.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *