Spoznajte svoj iPhone! AirDrop

Počas svojej práce s ľudmi som zistil, že len malé množstvo užívateľov vie svoje iOS zariadenie používať. Nemierim teraz na pokročilé možnosti, ale na primárne funkcie, s ktorými sa stretávame takmer každý deň.
V dnešnom článku sa budeme zaoberať funkciou AirDrop, ktorú nepozná množstvo ľudí.

Aktuálne zažívame dobu kedy svoje smartfóny vo veľkej miere využívame na zdieľanie. Na sociálnych sietiach zdieľame fotky, videá, svoje pocity a skrz komunikačné kanály si medzi sebou vymieňame informácie a súbory.

Apple Vám vo svojich zariadeniach ponúka funkciu pomocou, ktorej si viete medzi sebou posielať súbory, bez toho aby sa im znížila ich kvalita (napr. fotky, videá). AirDrop je nástroj pomocou, ktorého viete poslať informácie druhej osobe, ktorá používa vo Vašej blízkosti zariadenie od Apple. Sú to napríklad fotky, videá, webové stránky, kontakty či ďalší obsah.

  1. AirDrop nájdete v ovládacom centre, ktoré viete vytiahnuť zo spodnej časti obrazovky.

ovládacie centrum            2. Stlačte ikonu AirDrop, ktorá Vám sprístupní, kto Vám posielať súbory môže a kto Vás môže vo svojom okolí vidieť ako osobu, s ktorou sa vie spojiť.
Podmienkou je mať zapnutý Bluetooth a Wi-Fi.

vsetci

3. Vyberte si napríklad fotky, ktoré chcete poslať druhej osobe a stlačte ikonu zdielať  .

4. V hornej časti ovládacieho centra sa Vám zobrazia ľudia, ktorí sú dostupní na zdieľanie. Zobrazujú sa na základe iCloud, ktorý používajú.

IMG_1935

Vyberte svoju požadovanú osobu. Zvolenej osobe príde náhľad daného súboru a možnosť či ho chce prijať alebo zamietnuť.

prijat

Pomocou funkcie AirDrop si takto viete medzi sebou posielať aj napríklad kontakty. Nemusíte už diktovať meno, priezvisko či telefónne číslo, stačí kontakt násť vo svojom iPhone a zvoliť „zdielať kontakt“.

IMG_1937 Jednoduchý a rýchly spôsob ako medzi sebou vedia komunikovať majitelia zariadení od Apple. Túto funkciu nájdete na iPhone, iPad, iPod Touch od 5. generácie a počítačoch Mac.