Takto v pondelok sa dočkáme …

Už budúci pondelok sa vo večerných hodinách dočkáme prvej konferencie. Vzhľadom k tomu, že Apple v marci neuskutočnil konferenciu a novinky uviedol len elektronicky, výstúpia zástupcovia spoločnosti Apple tento rok po prvý krát.

Pondelok 5.júna o 19:00 nás čaká zahájenie WWDC 2017. Opäť sa zvrhne pozornosť veľkej časti sveta na jednu spoločnosť a jedno miesto. Čo konkrétneho nám Apple predstaví sa dozvieme len a len v spomínaný čas. Analytici a odborníci predpokladajú viac než len aktualizáciu systémov. Aktuálne sa však bavíme o vývojárskej konferencii, ktorá každoročne priniesla noviny z oblasti software. Predpokladaný vývoj konferencie by mal spočívať v predstavení nového iOS pre iPhone a iPad, macOS, watchOS a tvOS. Môžeme teda len očakávať čo so sebou prinesie aktualizácia u jednotlivých zariadení.

Snímka obrazovky 2017-05-29 o 0.40.47

V rôznych médiách sa predpokladá aj vydanie nového iPad-u či stelesnenie asistentky Siri. Vydanie nového iPad-u sa predpokladalo už minulý rok a predstaviť sa mal v marci. Apple však nič konkrétneho nekomunikoval. Oveľa väčší potenciál rozvoja však ponúkajú produkty stolových počítačov mac. Popravde si myslím, že Apple sa bude sústrediť viac na spomínané aktualizácie operačného systému. Popri hlavných bodoch by sme sa mali dočkať sumáru z predchádzajúcich období a možno nás Apple prekvapí aj novou službou alebo vylepšením aktuálnych služieb.

Verím, že sa na pondelok tešíte a s nadšením budete očakávať novinky, ktoré našu prácu na zariadeniach oživia a spríjemnia. Celý priebeh konferencie WWDC 2017 môžete sledovať na oficiálnej stránke spoločnosti Apple. Poprípade ich viete sledovať skrz aplikáciu WWDC, ktorú si viete nainštalovať na vaše iOS zariadenie alebo Apple TV.