touch bar

Touch Bar – Poznámky, Pripomienky, Správy

Je čas sa posunúť ďalej. Týždeň za týždňom sa učíme viac spoznávať nový Macbook Pro s Touch Barom. Ak ste sa k tomuto blogu dostali až teraz, nerozoberáme ako pracovať s MAC-om. Operačný systém je všade rovnaký, tým pádom každý MAC má rovnaké možnosti. Nás zaujíma práve to, čo v dnešnej dobe odlišuje Macbook od Macbook-u. Tým nie je nič iné ako dotykový panel s názvom Touch Bar. V predchádzajúcom článku sme sa bavili o práci v aplikáciách Mail, Kontakty a Kalendár.

Dnes prišli na radu Poznámky, Pripomienky a Správy.

poznámkyAplikáciu Poznámky dnes veľa ľudí podceňuje. V minulosti sa tomu nebolo čo čudovať, keďže táto aplikácia nemala takmer žiadne možností. Dnes je tomu však inak a klasické Poznámky dokážu vytvoriť kontrolný zoznam, pridať fotografiu, upravovať text a na iOS do nich môžete kresliť. Ak si vravíte, že spracovanie poznámok je na iPhone rýchlejšie, Touch Bar je tu od toho aby vám prácu ulahčil aj na MAC-u. Dotykom si vieme rýchlo vytvoriť novú poznámku, zvoliť si nadpisové úrovne, odrážky, odseky, úpravu textu a tiež aj vytvorenie kontrolných bodov. Všetko toto máte automaticky k dispozícií pri prvom spustení aplikácie.
Mne ako bežnému užívateľovi tieto možnosti stačia. Ak však chcete prehliadať prílohy v ostaných poznámkach, zdielať poznámky, či pracovať na poznámke s ďalšími osobami, treba od Touch Bar-u upustiť a zvoliť klasickú cestu práce s kurzorom.

pripomienkyNad aplikáciou Pripomienky som celkom váhal. Pridať ju do tejto témy alebo nie. Osobne nepoznám veľké množstvo ľudí využívajúcich túto základnú aplikáciu. Táto jednoduchá aplikácia dokáže byť veľmi nápomocná a svojími možnosťami viac ako dostačujúca. No aj napriek tomuto skromnému počtu možností na Touch Bar-e jednoducho nedokážete vytvoriť dôkladnú pripomienku.
Pomôže vám vytvoriť poznámku, zvoliť čas pripomienky alebo polohu, na ktorej chceme byť na pripomienku upozornený.

pripomienky

Mne osobne chýba možnosť zvolenia priority danej pripomienky a taktiež zvoliť či sa táto pripomienka má opakovať a v akých interváloch sa má opakovať. Je to škoda keďže na tieto dva jednoduché úkona na Touch Bar-e ešte ostáva miesto.

imessage spravyA čo komunikácia skrz aplikáciu Správy? Denno denne komunikujeme s ľudmi prostredníctvom rôznych médií. Medzi ne patrí taktiež aj komunikácia prostredníctvom iMessage. Na iOS zariadeniach je textovanie zaujímavé svojími možnosťami. Pridávanie nálepiek, odosielanie správ s rôznymi efektami, reagovanie na obrázky a tiež text. Ako to však vyzerá na macOS s Touch Bar-om?
Vytvorte správu a začnite komunikovať. Nikdy pred tým sa smajlíky nepoužívali na MAC-u jednoduchšie ako teraz! Na jednej strane to možno znie divne, používať profesionálny nástroj za niekoľko tisíc eur na smajlíky. No však, či už sme profesionál v obore alebo lajk, smajlíky sú jednoducho niečo čo v dnešnej bežnej komunikácií asi nedokáže chýbať. Kliknite na obrázok a reagujte naň ako na iPhone.

Touch im

A čo ďalej? NIČ! Odosielanie pomocou efektov? Neexistuje. Nálepky na iMessage v macOS zatiaľ v nedohľadne. Takže až tri funkcie, ktoré vám Touch Bar uľahčí. Pričom vo väčšine budete využívať možnosť výberu smajlíkov.

Ďalšie tri aplikácie na Touch Bar-e máme otestované. Ak ste nezachytili predchádzajúcu recenziu, nájdete ju TU. V blízkom období nás čaká aplikácia Safari a iMovie. Na tieto aplikácia sa teším výrazne viac a preto som si ich nechal na záver. Budem rád ak mi do komentára napíšete svoj názor na dnešnú tému a poprípade vaše poznatky ak aj vy používate MacBook s Touch Bar-om.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *