Upracte si hudbu vďaka iTunes

iTunes je program, ktorý je na svete už desaťročia. Je to skvelá aplikácia pre manažovanie svojho hudobného a filmového obsahu. Užívatelia produktov Apple ho poznajú skôr ako spôsob synchronizácie svojej knižnice do iOS zariadení. Poprípade spôsob ako možno zálohovať tieto zariadenia do počítača/mac-u.

Dnes si ukážeme ako pridať obsah do iTunes. V prvom rade je dobré podotknúť, nemajte strach z používania. Stretávam sa s ľudmi pre, ktorých iTunes pôsobí zložito a je im ťažké začať s jeho používaním. Záleží na čo konkrétne chceme iTunes používať. V tomto článku nám iTunes poslúži ako osobná knižnica hudobných a filmových súborov. Spustime aplikáciu iTunes a dajme sa spolu do práce. iTunes

Aplikácia iTunes je rozdelená do 4 sekcií. Primárne sa Vám vždy otvorí prvá sekcia s názvom „Knižnica„. Knižnica je obsah, ktorý fyzicky držíte na disku počítača prostredníctvom tejto aplikácie. Sekcia „Pre vás“ a „Prechádzať“ je spojená so službou Apple Music. Posledná sekcia má názov „Obchod„. Tu máte priestor pre nákup samostatných pesničiek alebo albumov.

V dnešnom článku sa budeme venovať sekcii „Knižnica„. Zabudnite na zložkovanie v počítači! Návyk Windows-ových užívateľov končí. Ak máte zložky s rôznymi albumami či skladbami, jednoducho ich presuňte do iTunes. Urobíte tak jednoducho pridaním do knižnice v hornej lište skrz „Súbor“.

Snímka obrazovky 2017-05-16 o 23.43.48

V tomto kroku si zvolíte čí chcete do iTunes pridať celý hudobný album alebo len skladbu.  Po presunutí všetkej hudby do tejto aplikácie si vieme náš obsah filtrovať. Prehliadať obsah pomocou delenia na Albumy, Interprétov, Skladby či Žánre. Taktiež nám pomôže delenie obsahu do Playlistov.

Snímka obrazovky 2017-05-16 o 23.47.59

Základné Playlisty s hudbou sú predvytvorené ale dajú sa vytvoriť rôzne ďalšie podľa vašich predstáv. Krásne na iTunes je, že ak už ste obsah pridali do iTunes, môžete ho z počítača vymazať. To znamená, že vizuálne fádne zložky s hudbou sa premenia na:

Snímka obrazovky 2017-05-16 o 23.52.10

Rovnako viete riešiť aj svoju zbierku filmov a seriálov. Stačí sa prepnúť do do časti Filmy. V tomto prípade viete svoju filmovú galériu pridať do iTunes rovnakým spôsobom ako hudbu.

filmy

Pre zoznámenia sa s iTunes by nám dnešné informácie postačili. Zatiaľ máte čas si zvelebiť svoju Knižnicu a svoj obsah nechať priehľadný aj napriek jeho množstvu.
Sledujte tento blog aj naďalej a ďalším informáciám, nie len z prostredia iTunes sa nevyhnete.