Už nezabudnete zavolať späť!

Denno denne komunikujeme s ľudmi v našom okolí. Najčastejším komunikačným kanálom dnešnej doby sa stali sociálne siete. Individuálne si však správy posielame aj skrz imessage, whatsapp, viber alebo separátny chat facebook-u, messenger. Nie však každý komunikuje skrz spomínané kanály a pracovné telefonáty sú pre niekoho každodennou šálkou kávy.

Niektoré typy pracovných pozícií ale aj aktívny ľudia počas dňa prijímajú a riešia veci skrz telefón. Môžu byť dni kedy máte práce nad hlavu a nestíhate vybavovať telefonáty v daný moment. Neradi sa však neozvete späť alebo sami si nedôležité volania odkladáte na neskôr, až sa stáva, že na zmeškaný hovor zabudnete.

Málo užívateľov si však všimne nenápadné ikony nad možnosťou prijatia hovoru. V prípade, že vám začne zvoniť telefón v nevhodnú chvíľu a hovor nechcete zrušiť, máte na výber dve varianty riešenia.

FullSizeRender 8

  1. varianta je oznámenie volajúcemu textovou správou, že momentálne ste zaneprázdnený a hovor nepríjmete.

Máte na výber tri varianty správ. Zmeniť prednastavený text viete následne:

nastavenia

telefon

odpovedat

 

text

V praxi viete tento spôsob odpovede uplatniť v dvoch jednoduchých krokoch. Pri vyzváňajúcom iPhone zvoľte možnosť „Správa“ a vyberte si jednu z možností.

FullSizeRender 6

2. varianta je pripomenutie si nevybaveného telefonátu. Opäť sú to len dva jednoduché kroky. V tomto prípade pri vyzváňajúcom iPhone zvolíte možnosť „Pripomenúť“ a vyberiete „Za hodinu“.

FullSizeRender 7

Táto voľba hovor ukončí a automaticky vám v aplikácii Pripomienky vytvorí pripomienku s názvom „Zavolať späť“. V prípade, že sa k pripomienky dostanete skôr, máte pri nej možnosť priamo zavolať skrz ikonu telefónu. Taktiež si viete túto pripomienku dodatočne upraviť.

FullSizeRender 6 (kópia)

Tieto jednoduché, ale efektívne možnosti pri nevhodnom prichádzajúcom hovore vám ponúka Apple vo svojom systéme iOS. Samozrejme nie všetkým môžu tieto možnosti vyhovovať. Presne z tohoto dôvodu v App Store nájdete aplikácie tretích strán s rozmanitejšími možnosťami. O týchto aplikáciách sa dočítate budúci týždeň.