Apple ID

Vytvorte si Apple ID bez platobnej karty

Po unboxingu nového iPhone 7 v článku „Rozbaliť! iPhone 7 Jet Black“ a po porovnaní s predchádzajúcim modelom „Na oko rovnaký, ale pritom iný iPhone 7“ nás čaká jeho zapnutie. Prvá časť článku je o samotnom zapnutí a nastavení tak, aby sme sa dostali k možnosti vytvorenia Apple ID bez zadávania informácií o platobnej karte. Následne druhá časť prináša postup ako si vytvoriť svoje bezplatné Apple ID bez platobnej karty.

 1. Zapnite svoj nový iPhone,
 2. zvoľte jazyk v akom chcete svoj iPhone používať a následne zvoľte krajinu,
 3. prihláste sa na wifi alebo použite svoje mobilné dáta, ktoré máte automaticky po zapnutí aktivované,
 4. po aktivovaní sa Vám zobrazí nastavenie lokalizačných služieb. Na začiatku ich môžete zakázať a neskôr ich nastaviť individuálne pre jednotlivé aplikácie. Povolenie iba pre dôležité aplikácie a nie pre všetky Vám vie ušetriť aj značnú časť batérie. Viac v článku „Zvýšte si životnosť batérie!„.
 5. nastavte si odtlačok prsta teraz, alebo neskôr
 6. číselný kód po nastavení odtlačku prsta je nutné zadať tiež. Tesne nad číselnou klávesnicou máte možnosti kde si viete zmeniť číselný kód zo 6 na 4 miestne.
 7. pre nových užívateľov je tu možnosť „Nastaviť ako nový iPhone“ alebo preniesť svoje dáta z Androidu. Stačí mať vo vašom Android telefóne stiahnutú aplikáciu „Move to iOS„.
 8. po vybraní si jednej z možností sa posuniete o ďalší krok, nastavenie Apple ID. Tu zvoľte „Nemám Apple ID alebo som ho zabudol“,
 9. v ďalšom kroku zvoľte „Nastaviť neskôr v Nastaveniach“,
 10. podmienky sú niečo s čím súhlasiť musíte,
 11. Nastavenie Siri nie je nutné hneď, viete si ho nastaviť neskôr v Nastaveniach,
 12. diagnostiku neodosielať,
 13. pri iPhone 7 či 7 Plus Vás čaka nastavenie odozvy nového domáceho tlačítka,
 14. nastavte si štandardné alebo zväčšené zobrazenie,
 15. posledným krokom ako začať Vás iPhone používať je stlačiť možnosť „Začať“.

Po úvodnom nastavení sme schopný iPhone používať. Pre plnohodnotné používanie je potrebné si založiť svoje osobné Apple ID, kde budete môcť spravovať svoje aplikácie, používať iCloud a mnoho ďalšieho. To ako si nastaviť svoje Apple ID bez zadávania platobnej karty sa dozvieme nižšie.

 1. Otvorte si aplikáciu App Store,
 2. v dolnej lište ťuknite na symbol lupa a vyberte si aplikáciu, ktorú budete používať (sú to najpoužívanejšie aplikácie a toto je rýchla voľba ako sa ku nim dostať),
 3. zvolenú aplikáciu si nainštalujte,
 4. v nasledujúcej tabuľke, ktorá sa Vám ukáže si vyberte vytvoriť Apple ID
 5. opäť vyberte krajinu, na ktorú bude Apple ID zvolené,
 6. súhlaste s podmienkami,
 7. aktuálne sa nám zobrazí „formulár“, ktorý treba vypísať. Prvý riadok vyplňte Vašim aktuálnym emailom, ku ktorému máte prístup. V nasledujúcom riadku si vytvorte heslo, ktoré musí mať minimálne 8 znakov, aspoň jedno veľké písmeno a číslo. Svoje heslo pre overenie správnosti napíšte ešte raz do nasledujúceho riadka.
 8. ďalej si vyber tri overovacie otázky a ku nim Vaše odpovede. Tieto otázky budú slúžiť napríklad pri zabudnutom heslo alebo overení Vášho účtu.
 9. záchranný email nie je treba vypĺňať,
 10. zadajte deň, mesiac a rok do sekcie dátum narodenia
 11. obe zapnuté upozornenia o novinkách Apple si môžete vypnúť,
 12. aktuálne sme sa dostali do možnosti platobných kariet, kde máme predvolenú možnosť „Žiadna“.
 13. Vašim ďalším krokom bude vypísať každý údaj. Po vypísaní zvoľte ďalej, čím sa Vám pošle na Vami zadanú emailovú adresu overovací mail.
 14. dostaňte sa do Vašej mailovej schránky, otvorte si mail od Apple a v tomto maily kliknite na možnosť „Overiť“,
 15. aktuálne sa už len opätovne prihláste s Vašim mailom a vytvoreným heslo, ktoré má aspoň 8 znakov, minimálne jedno veľké písmeno a jedno číslo,
 16. v aplikácií App Store už stačí iba dokončiť nastavenia a zadať svoje heslo do Vášho iPhone pre začatie sťahovania.

Gratulujeme, úspešne ste si zaregistrovali svoje Apple ID a ste schopný využívať svoj iPhone naplno. Pre sťahovanie obsahu, ktorý je zadarmo máte vďaka svojmu novo vytvorenému Apple ID prístup. V prípade ak by ste chceli niekedy v budúcnosti zakúpiť nejakú aplikácie, hudobný album či platiť si rozšírený iCloud pre zálohu Vaších dát a najmä fotografií, platobnú kartu si viete dodatočne pridať. Ak však zadávať údaje o Vašej platobnej karte nechcete, stačí navštíviť niektorú z predajní Apple produktov a zakúpiť si kredit pre možnosť platby.