socha cintorin

Zábery z historického cintorína

Žijem v hlavnom meste Slovenska. V skratke povedané, mesto v ktorom ulicami koluje ruch 24/7. Príchod leta zatvára školské braný a otvára možnosti cestovania. Poloprázdnu Bratislavu nie je cítiť iba na cestách, ale aj v práci. Naopak náročnejšie to majú reštaurácie a kaviarne s letnými terasami. Sú pútačom číslo 1 pre priateľské či práve pracovné stretnutia. A jedno takéto pracovné stretnutie som pred pár dňami absolvoval.

Svojej stránke macios.eu sa venujem už zhruba 3/4 roka. Tento krátko strávený čas ma naučil v celku dosť. Písanie článkov sa s odstupom času preminilo z časti na blogovanie. Snažím sa podeliť o zážitky a skúsenosti so svojim okolím a odovzdať poznatky čo poväčšine pri surfovaní po internete o produktoch Apple tažko nájdu. Možno práve takéto antibulvárne témy nasycujúce môj blog zaujali chalanov z iGenius.

igenius

Využili sme letné počasie a príjemné pivo spojili s užitočným pokecom. Dohodnutý termín stretávky bol o 17:00. Naozaj nie je môj šťýl chodiť na stretnutia nejak výrazne skôr. Je mi prirodzenejšie meniť „just in time“ na meškanie. Tak si budete vedieť predstaviť ako blbo som sa pred sebou cítil keď som na miesto prišiel o 20 minút skôr. Čo tu budem 20 minút robiť?! Čakať v teple je to najhoršie a vedeľ som, že si budem musieť nájsť nejakú zábavu. Naštastie ma zachránila samotná lokalita, v ktorej sme sa stretávali. Hneď cez cestu sa nachádza jedna z kultúrnych pamiatok „Cintorín pri Kozej bráne„. Historické pomníky, rodinné hroby známych osobností a v kameni vytesané mená a dátumy spred minulého storočia. Vedel som, že toto miesto ma dokáže zabaviť na viac ako len 20 minút. Vytiahol som iPhone z vačku a zamieril za skvelými zábermi.
Hneď pri vchode ma privítal smutný anjel, na ktorom sa zapísal zub času.

Anjel vchod

Po tomto zábere som vedel, že presne takéto sochy by som rád zachytil na svojich fotografiách. Sochy obrastené machom, nesúrodosť pomníkov rozložených v prvej časti cintorína je niečo, čo môj zvedavý hľadáčik iPhone-u určite lákalo.
20 minút, ktoré sa mi zdali pred vymyslením programu nekonečné, ubehlo ako voda a stihol som zachytiť len zopár snímkov z prvej časti cintorína.
Na záver dnešného blogu som nižšie priložil zopár upravených fotografií, ktoré verím upútajú vašu pozornosť.

Ak sa vám fotky páčia, podporte tento článok na facebook-u. Do komentára nám napíšte svoje otázky k článku alebo sa len jednoducho pochválte, či ste už navštívili tento staromestský cintorín.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *