Zaslúžene najpredávanejšie hodinky na svete

Apple Watch boli navhrnuté tak, aby pomohli ľuďom zostať aktívny, motivovaný a pripojený, aby mohli žiť lepší deň. Takto opísal Tim Cook Apple Watch na Apple Special Event. Sledovať vývoj hodiniek od Apple na trhu bolo veľmi zaujímavé. Málo kedy vidíme produkt, ktorý si doslova vychoval trh a poskytol riešenie pre rozmanité potreby zákazníkov.

Apple Watch zaznamenali fenomenálný rast od samotného uvedenia na trh v roku 2015. Oproti predchadzajúcemu roku sa predaje zdvyhli o viac ako 50%! Apple zmenil vnímanie hodiniek a ponúkol skĺbenie smartwatch a fitness tracker-u v jednom spolu s elegantným telom. Ľudia sa pre tento produkt nadchli už od samotného začiatku a v roku 2016 sa Apple Watch stali číslom medzi ostatnými značkamy po celom svete.
Zlomový moment sa stal počas septembra 2016, kedy Apple predstavil Apple Watch Series 2. Inteligentné a rýchle hodinky určené pre tých najzarytejších sportovcov všeho druhu. A presne vďaka tomuto výraznému kroku Tim Cook na konferencii mohol s radosťou oznámiť, že tento rokApple Watch číslom 1 na celom svete. Predbehli aj samotnú svetovú značku Rolex!
Ako sa bude dariť najnovšej generácií uvidíme až odstupom času. Každopádne si myslím, že predajom nepomôže funkcia Cellular, ktorá nie je podporovaná na celom svete. Tým pádom Apple stráca podstatnú časť svetového trhu a distribúciu rozdelí iba na základné Apple Watch Series 3 s modulom GPS.

Apple Watch Series 3

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *